Home » Warto Wiedziec » Przeglądy używanych Fordów przed zakupem
auto używane

12

kwi

Przeglądy używanych Fordów przed zakupem

Zanim pomyślisz o kupnie używanego Forda zbadaj go w naszym serwisie, gdyż tylko znalezienie modelu w dobrym stanie technicznym da Ci satysfakcję i nie narazi na nieprzewidziane koszty napraw.

Wiemy o tym, że najważniejszy jest aktualny stan techniczny auta w momencie przeglądu, dlatego też informacje przekazywane przez sprzedającego w postaci książki serwisowej, historii pojazdu i innych dokumentów należy porównać z wynikami naszych badań, aby nie dać się oszukać. W trakcie badań oceniamy powłokę lakierniczą, elektronikę, oraz mechanikę pojazdu. Pomiary powłoki lakierniczej dostarczają wielu informacji o tym, jakie elementy karoserii były lakierowane, czy auto miało wypadek, w jakim standardzie została wykonana naprawa, i czy nie zostały uszkodzone strefy bezpieczeństwa określone przez Forda. Jesteśmy w stanie ocenić każdy element samochodu: słupki, progi, podłużnice, płytę podłogową itd. Ocena elektroniki polega na tym, że diagnozujemy komputerowo usterki elektroniki a następnie nasi doradcy wyjaśniają Klientowi ich znaczenie dla dalszego użytkowania auta. Ocena mechaniki to głównie: oględziny silnika i poziomu jego zużycia, oględziny zawieszenia, układu kierowniczego i wielu innych podzespołów. Po zakończeniu badania przedstawiamy Klientowi raport, który zawiera uwagi dotyczące ewentualnych napraw. Wiemy o tym, że ciężko znaleźć używane auto w idealnym stanie, dlatego też zawsze można przyjechać do nas po zakupie i wykonać niezbędne naprawy.

Nie ukrywamy, że często działając w interesie Klienta sugerujemy poszukać innego auta niż to przebadane, ale stąd wniosek że Klient nie popełnił błędu i badanie opłacało się wykonać.

Rynek aut używanych w Polsce szczególnie po wejściu do Unii Europejskiej znacznie się rozszerzył. Samochody z importu wzbogaciły ofertę samochodów zakupionych w naszych salonach. Początkowo znawcy branży nie widzieli zagrożenia dla sprzedaży nowych samochodów, gdyż używane auta danej marki nie były wcale tanie. Natomiast mechanizm decyzyjny Klientów poszedł w zupełnie innym kierunku. Pojawiły się na rynku samochody tanie, starsze i bardzo wysokiej klasy i one również zaczęły konkurować z autami nowymi. Abstrahując w tym przypadku od stanu technicznego tych samochodów i ewentualnych kosztów eksploatacji, stały się one marzeniem Klientów i zaczęły być masowo kupowane. Przy odnotowanym znacznym spadku sprzedaży aut nowych, rynek wtórny osiąga sukcesy i nie bez powodu tak dobrze funkcjonuje, część Klientów sięga po auta wyższej klasy, inni po auta tańsze w grupach cenowych 10 tys. 20 tys. Powodem tak podejmowanych decyzji jest zarówno brak pieniędzy, jak i często przekonanie Klientów o nieekonomiczności zakupu auta nowego. Każdy kto szuka, chciałby znaleźć auto w dobrym stanie, niestety auta dostępne w komisach i w Internecie pomimo zachęcającego wyglądu często mają wiele ukrytych wad, które mogą zostać wykryte w czasie badania w naszym serwisie. Prawidłowy samochód z drugiej ręki powinien mieć adekwatny przebieg do roku produkcji, a to wpływa na cenę auta, gdyż przy przebiegach wyższych niż średnie powinny być wprowadzone korekty. Z kolei w przypadku wyjątkowo dobrego egzemplarza warto zapłacić nawet więcej niż wynikałoby to z cenników.

Dlatego też zanim kupisz używane auto zbadaj je w naszym serwisie, gdyż ma to wpływ na Twoje bezpieczeństwo i koszty przyszłych napraw.