Strona główna » Warto Wiedziec » Czy opłacalny jest zakup używanego Forda
auto używane

22

mar

Czy opłacalny jest zakup używanego Forda

Myśląc o zakupie używanego auta życie stawia nas przed wieloma dylematami, jednym z nich jest podjęcie decyzji czy kupić nowego Forda w salonie, czy zdecydować się na zakup auta używanego.

Decydującym czynnikiem jednak będzie dla każdego cena. Inwestycja w nowe auto to ogromny wydatek, który niestety nie procentuje, a wręcz przeciwnie, wraz z upływem lat przynosi znaczne straty. Największy spadek wartości auta następuje w pierwszych 3, 4 latach i przekracza nawet 50 %, a już w momencie rozpoczęcia użytkowania tracimy ponad 20 %. Każdy kto zmuszony był sprzedać swoje auto zakupione w salonie w tym właśnie wieku, często przeżywał ogromne rozczarowanie ceną jaką udało mu się uzyskać za lekko używany samochód. Rozważając przeciwną sytuację, kiedy chcemy kupić, warto skierować swoje poszukiwania w kierunku aut w tym wieku, gdyż zależnie od modelu można uzyskać oszczędności rzędu 20, 30, 40 tysięcy zł i więcej. Wielu naszych Klientów korzysta od lat z naszej pomocy przy wyborze używanego auta. Klienci Ci wiedzą również, że zaoszczędzone pieniądze wystarczą na wieloletnie stałe serwisowanie, oraz naprawy ewentualnych usterek i jeszcze sporo zostanie. Wiemy o tym również, że czasami Klienci kupują samochody zbytnio obciążające ich budżet, nie pozostawiając rezerwy na naprawy, a to nie jest zbyt właściwa droga. Bardzo popularne wśród nabywców są także auta starsze niż 4, 5 letnie, ale tu już trzeba się mieć szczególnie na baczności.

Z tych powodów zakup używanego auta jest niezwykle opłacalny, natomiast zanim kupisz, zbadaj je w naszym serwisie, gdyż tylko znalezienie modelu w dobrym stanie technicznym da Ci satysfakcję i nie narazi na nieprzewidziane koszty napraw.