Home » Serwis » Wymiana żarówek

Wymiana żarówek

W trakcie napraw wymieniamy żarówki: świateł mijania, drogowych, pozycyjnych, stopu, przeciwmgielnych, kierunkowskazów, świateł biegu wstecznego, oświetlenia deski rozdzielczej, wskaźników, kontrolek i tablicy rejestracyjnej, oświetlenia bagażnika, kabiny, schowków itd.

Często się zdarza, że trafia do naszego serwisu zdenerwowany Klient, który próbował sam wymienić przepaloną żarówkę w reflektorze. Uważał, że jest to prosta czynność nie wymagająca żadnej nadzwyczajnej wiedzy. Jednak okazało się, że był utrudniony dostęp do miejsca wymiany, oraz konieczność demontażu niektórych elementów. Zdarzają się również przypadki uszkodzenia reflektora w czasie samodzielnej wymiany. W przypadku oświetlenia deski rozdzielczej czynności są jeszcze bardziej skomplikowane i wymagające fachowej precyzji.

Aby wymiana żarówek świateł głównych była profesjonalnie wykonana, trzeba skontrolować czy światła są prawidłowo ustawione, aby nie być zagrożeniem dla innych i nie płacić mandatów.

W samochodach które mają światła xenonowe sprawa jest poważniejsza, gdyż niepaląca się żarówka, to również możliwe kłopoty z elektroniką i w tym przypadku wymiana jej nic nie da.
Z tych powodów warto przyjechać do nas, jesteśmy zawsze do dyspozycji.