Home » Serwis » Wymiana tarcz, klocków, układ hamulcowy

Wymiana tarcz, klocków, układ hamulcowy

W trakcie napraw wymieniamy: tarcze hamulcowe, bębny i szczęki hamulcowe, klocki hamulcowe, cylinderki hamulcowe, pompy hamulcowe, przewody hamulcowe, płyn hamulcowy, linki hamulca ręcznego, naprawiamy zaciski wraz z czyszczeniem podzespołów.

Warunkiem bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie jazdy jest niezawodny układ hamulcowy. Odpowiednia grubość okładzin ciernych klocków hamulcowych i tarcz określona przez Forda umożliwiają poprawne hamowanie. W przypadku mniejszych grubości może dojść do ich pękania i doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z naszych doświadczeń wynika, że niektórzy Klienci dla oszczędności próbują wymieniać tylko jedną tarcze hamulcową, a to jest duży błąd ponieważ po takiej naprawie hamowanie auta jest nierównomierne. Prawidłowo wykonana usługa wymiany tarcz hamulcowym powinna być połączona z wymianą klocków, gdyż stare klocki niszczą powierzchnie tarcz. Trwałość układu hamulcowego zależy w dużej mierze od naszej techniki jazdy. Jest on wrażliwy na większe przeciążenia z którymi mamy do czynienia w trakcie gwałtownego hamowania, nie mówiąc o przypadku gdy zapomnimy do końca zwolnić hamulec ręczny. Płyn hamulcowy pochłania wilgoć pogarszając swoje parametry, dlatego też należy go wymieniać co dwa lata.

Najważniejsze jest niedopuszczenie do większych usterek układu hamulcowego, a tego można uniknąć odwiedzając nasz serwis przynajmniej raz w roku lub co 15 000 km.