Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

W trakcie napraw wymieniamy: paski i łańcuchy rozrządu, rolki, napinacze, pompy wody, uszczelniacze i płyn chłodniczy.

Rozrząd jest podzespołem normującym dostarczania mieszanki paliwowej do cylindrów, oraz wydalenie z nich spalin. Z racji swojego umiejscowienia w silniku, narażony jest na szybko zmieniające się warunki mechaniczno temperaturowe, których oddziaływanie wymogło na producencie wyznaczenie bezpiecznego czasu eksploatacji. Należy pamiętać jak ważna jest wymiana rozrządu według zaleceń Forda. Ważny jest w tym przypadku przebieg samochodu, okres czasu pracy rozrządu i warunki eksploatacji samochodu, gdyż w miejskich cięższych warunkach lepiej wymienić wcześniej. Jego awaria skutkuje kosztownymi naprawami, uszkodzeniami głowicy, tłoków, zaworów i często prowadzi do wymiany silnika, co ze względu na pracochłonność napraw pozbawia nas samochodu na dłuższy czas.

Spotykamy się z wieloma przypadkami zapytań Klientów o cenę wymiany paska rozrządu. Po krótkiej rozmowie można wywnioskować, że rzeczywiście Klient uważa że to wystarczy, aby samochód był właściwie naprawiony. Spotykamy się również z tym, że bardzo zachęcająca cena wymiany paska rozrządu jest podawana w innych warsztatach, będąc znacznie niższą od właściwie wyliczonej ceny wymiany kompletnego rozrządu, wraz z pompą wody. Niewymienione dodatkowe elementy rozrządu jak: rolki, napinacze i uszczelniacze w przypadku uszkodzenia, a także wycieki oleju przyczyniają się do awarii układu. Niewymieniona pompa wody będąca na wspólnym napędzie w razie uszkodzenia i późniejszej naprawy, narazi Klienta po raz drugi na zapłacenie kosztów wymiany rozrządu. Dobrze jest wykorzystać te informacje zanim podejmiecie Państwo decyzję o wymianie rozrządu.

Kupując wybrany samochód z drugiej ręki, gdy nie mamy rzetelnych wiadomości w jakim stanie jest rozrząd, kiedy był wymieniany i czy w ogóle był wymieniany, lepiej nie ryzykować i jak najszybciej go wymienić.

W każdym przypadku służymy niezbędnymi informacjami, a oferowaną wymianę rozrządu wykonujemy szybko i rzetelnie.