Home » Serwis » Wymiana i przechowywanie opon

Wymiana i przechowywanie opon

O wymianie opon warto pomyśleć wcześniej przed sezonem zimowym bądź letnim, zanim zaczną się typowe dla danego okresu zmiany warunków atmosferycznych. Unikniemy wtedy kolejek i nie będziemy zmuszeni jeździć w zimie na oponach letnich, które są wrażliwe na niskie temperatury i już poniżej 7 stopni znacznie tracą przyczepność do podłoża, bardziej się zużywają, oraz pogarszają komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Ogumienie zimowe w tych warunkach temperaturowych gwarantuje krótszą drogę hamowania i lepsze przyspieszenie.

O wymianie opon zimowych na letnie warto pomyśleć w kwietniu, gdy temperatury są wyższe od 7 stopni, a opony zimowe w tych warunkach łatwiej się zużywają.

Dla porównania jednak, opony letnie w zimie o wiele bardziej tracą swoje własności, w związku z czym ich wymiany należy szczególnie dopilnować.

Wymianę mogą Państwo zrobić w naszym serwisie, w trakcie której ocenimy stan bieżnika, oraz dokonamy wyważenia kół. Oferujemy również ich przechowanie w suchy i ciepłym magazynie.