Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

W trakcie przeglądów i napraw: sprawdzamy ilość czynnika chłodzącego w układzie, oczyszczamy układ, w razie potrzeby korygujemy stan według norm Forda, sprawdzamy szczelność układu, wymieniamy filtry przeciwpyłowe i odgrzybiamy układ, sprawdzamy skraplacz, parownik, sprężarkę klimatyzacji i jakość chłodzenia. W trakcie napraw wymieniamy skraplacze, parowniki, przewody klimatyzacji i regenerujemy sprężarki klimatyzacji.
Cały system klimatyzacji to dosyć skomplikowane urządzenie zawierające wiele podzespołów, których naprawa jest kosztowna, ale kontrolne przeglądy przynajmniej raz w roku lub co 15 000 km i usuwanie małych usterek zapobiega poważnym awariom.

Bardzo ważne dla naszego zdrowia jest również odgrzybianie układu likwidujące dokuczliwe zapachy.

Każdy kto kupuje obecnie auto nowe, czy też używane skupia się na tym aby było ono wyposażone w klimatyzację. Ci z Państwa którzy jeździli autem z klimatyzacją i bez niej, zwykle nie wyobrażają już sobie jazdy bez możliwości ochłodzenia wnętrza latem. Użytkowanie klimatyzacji w lecie znacznie podwyższa komfort, natomiast wiele osób zaprzestaje jej używania w jesienne, chłodne i wilgotne dni, nie wiedząc że wtedy może być również bardzo pomocna. Funkcją klimatyzacji oprócz schładzania, jest również oczyszczanie i osuszanie powietrza gdy parują szyby i gdy nasze ubranie oraz wnętrze auta jest wilgotne. Bardzo ważne dla naszego zdrowia jest również odgrzybianie układu likwidujące dokuczliwe zapachy. Bardzo ważne dla naszego zdrowia jest również odgrzybianie układu likwidujące dokuczliwe zapachy.

W lecie w upale kiedy auto bardzo mocno się nagrzewa, ciągła praca systemu klimatyzacji jest dużym obciążeniem dla sprężarki klimatyzacji, powodując również wzrost zużycia paliwa. Aby ulżyć w takim momencie układowi klimatyzacji, dobrze jest wykorzystać funkcję obiegu wewnętrznego powietrza. Wielu Klientów uskarża się na mała wydajność klimatyzacji, nie biorąc pod uwagę, że bardzo gorące powietrze z zewnątrz obniża jej wydajność.Z kolei Klienci posiadający klimatyzację automatyczną nie czują się komfortowo, gdy bardzo radykalnie działają nawiewy wywołują u nich przeziębienia. Dobrze jest wtedy przejść na sterowanie ręczne klimatyzacji, wyregulować nawiewy i temperaturę, ustabilizować temperaturę wnętrza i dopiero wtedy powrócić do ustawień klimatyzacji automatycznej.