Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

W trakcie przeglądów wymieniamy: olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, filtr oleju, filtr paliwa, filtr kabiny, filtr powietrza, olej w skrzyni automatycznej i manualnej, paski pomocnicze, świece żarowe i zapłonowe, paski pomocnicze itd.

W trosce o profesjonalizm wykonywanych usług posiłkujemy się kartami przeglądowymi przygotowanymi przez specjalistów producenta. Karty te uwzględniają model Forda, jego rocznik, rodzaj silnika, przebieg samochodu, oraz wyszczególniają czynności jakie musi wykonać mechanik. W trakcie przeglądu mechanik ocenia stan techniczny samochodu i na podstawie tych informacji wszelkie dodatkowe naprawy uzgadniane są z Klientem. Przy pierwszej wizycie Klienta w naszym serwisie doradca omawia wraz z Klientem zakres prac do wykonania na podstawie dotychczasowej historii auta, oraz uzgadnia rodzaj wymienianych części zamiennych. Klient jest informowany o możliwości zredukowania kosztów naprawy poprzez użycie zamienników wysokiej jakości.

Po wykonaniu przeglądu robimy adnotacje w książce serwisowej i w systemie komputerowym, co ułatwia późniejszą obsługę samochodu.

Nasz serwis świadczy usługi motoryzacyjne od wielu lat i posiada bogate doświadczenie w naprawach samochodów marki Ford. Wiemy o tym, że jest to praktyczna i solidna marka, jednak stałe użytkowanie powoduje zużycie eksploatacyjne podzespołów, oraz zdarzają się także usterki. Jest to zjawisko naturalne i nie można mieć zawsze o to pretensji do producentów, natomiast spotykamy się z wieloma przypadkami, że do usterki dochodzi z winy Klienta, który zaniedbał swoje auto. Wiemy o tym również, że inaczej podchodzą Klienci do serwisowania gdy auto jest na gwarancji, gdyż wykonują wtedy zalecane przeglądy. Producenci narzucają te warunki, gdyż chcą mieć pełne przekonanie, że auto jest właściwie eksploatowane. Z naszych doświadczeń wynika, że po wygaśnięciu okresu gwarancyjnego Klienci o wiele mniej systematycznie serwisują swoje auta. Daje to może w początkowym okresie pewne oszczędności, ale później może spowodować większe awarie i koszty napraw. Warto posłuchać specjalistów z branży motoryzacyjnej, aby stale kontrolować stan techniczny swojego auta.

Najważniejsze jest niedopuszczenie do większych usterek, a tego można uniknąć odwiedzając nasz serwis przynajmniej raz w roku lub co 15 000 km.

Z tych powodów stałe serwisowanie jest bardzo opłacalne, zyskujecie Państwo na niezawodności auta, poprawia się Wasz komfort i bezpieczeństwo, oraz w przypadku dalszej odsprzedaży uzyska wyższą cenę i szybciej się sprzeda.