Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

W czasie napraw wymieniamy: gumy i poduszki stabilizatora, sworznie i tuleje wahacza, wahacze, drążki i łączniki stabilizatora, poduszki stabilizatora, piasty i łożyska, drążki i końcówki drążków kierowniczych, amortyzatory i poduszki amortyzatorów, sprężyny, regenerujemy maglownice itd.

Zawieszenie jest podzespołem samochodu o bardzo złożonej budowie, które dzięki elementom o charakterze sprężystym i elastycznym powoduje, że w znacznie mniejszym stopniu odczuwalne są wady naszych dróg. Komfort jazdy kierowcy i pasażerów zależy w dużym stopniu od stanu technicznego zawieszenia. Kiedy zawieszenie jest sprawne samochód lepiej się prowadzi, kierowca ma większą kontrolę nad samochodem przy pokonywaniu zakrętów, koła lepiej trzymają się drogi, oraz zmniejszają się drgania przenoszone na nadwozie, zwiększając jego trwałość. Z naszych doświadczeń wynika, że wielokrotnie Klienci zaniedbują stan techniczny zawieszenia lekceważąc różnego rodzaju dźwięki związane z jego pracą, czy też złe prowadzenie się auta. Nie jest to prawidłowe podejście, gdyż jest ono zbudowane z licznych współpracujących elementów, z których jeden wadliwy może spowodować awarię innych, podwyższając wydatek na naprawę. Zawieszenie oprócz normalnego zużycia eksploatacyjnego ulega najczęściej uszkodzeniom w trakcie jazdy po kiepskiej jakości drogach, gdy wpadniemy w dziurę w jezdni, uderzając kołem o krawężnik, oraz w trakcie wypadków.

Należy wiedzieć, że aby samochód był właściwie naprawiony wiele napraw zawieszenia powinno być zakończonych ustawieniem geometrii, co realizujemy w naszym serwisie na skomputeryzowanym stanowisku do geometrii, które dopasowuje dla różnych modeli Forda właściwe parametry kątowe.

Odpowiadając na pytania Klientów o ceny napraw wymagających ustawienia geometrii dodajemy obie ceny do siebie. Spotykamy się również z tym, że zachęcająca cena napraw podawana w innych warsztatach, nie zawiera geometrii i jest dzięki temu niższa. Klient nie powinien zgodzić się na niewykonanie ustawienia geometrii, gdyż ma ona wpływ na bezpieczeństwo, sterowność pojazdu i zużycie opon i wiele innych parametrów.

Z tych powodów warto zadbać o stan techniczny zawieszenia swojego samochodu, w każdym przypadku, gdy zaskoczy Państwa jakaś usterka jesteśmy zawsze do dyspozycji.?