Home » Serwis » Naprawy układów chłodzenia

Naprawy układów chłodzenia

W trakcie napraw wymieniamy: czujniki temperatury, płyn chłodniczy, chłodnice, termostaty, zbiorniczki wyrównawcze, nagrzewnice, pompy wody, paski, przewody, a także regenerujemy wentylatory.

Od sprawnie działającego układu chłodzenia zależy, odbiór energii cieplnej wytwarzanej przez silnik, oraz korygowanie temperatury silnika w zakresie określonym przez normy Forda. Funkcja korygująca jest bardzo ważna, gdyż dzięki niej latem i w zimie, oraz w czasie szybkiej jazdy gdy silnik jest mocno chłodzony przez powietrze, temperatura silnika jest unormowana.

Wiemy o tym, że czasami jesteśmy zamyśleni i mało czasu poświęcamy na obserwację wskaźników znajdujących się w naszym samochodzie. Jednak można zaobserwować niepokojące objawy pogarszającej się pracy układu chłodzenia, jak na przykład pokazywany przez wskaźniki wzrost temperatury ponad dopuszczalny, co może w konsekwencji doprowadzić do przegrzania silnika, oraz do jego zatarcia.

Z kolei w zimie, gdy nie możemy ogrzać auta do określonej temperatury, mimo że silnik już długo pracuje, to możemy mieć pewność że układ chłodzenia wymaga naprawy.

Stosowane płyny chłodnicze muszą mieć właściwe parametry, ponieważ przeciwdziałają powstawaniu kamienia wewnątrz układu który zmniejsza szybkość chłodzenia, oraz smarują pompę wody. Z naszych doświadczeń wynika, że czasami Klienci nie mając pod ręka płynu chłodniczego dolewają wody do układu, co w następstwie gdy nie nalejemy później płynu chłodniczego o odpowiednich parametrach może w zimie doprowadzić do rozsadzenia chłodnicy a nawet silnika.

Najważniejsze jest niedopuszczenie do większych usterek układu chodzenia, a tego można uniknąć odwiedzając nasz serwis przynajmniej raz w roku lub co 15 000 km.

W każdym przypadku, gdy będziecie Państwo mieli problem z układem chłodzenia jesteśmy zawsze do dyspozycji.