Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

W trakcie napraw wymieniamy: tłoki, pierścienie, zawory wałki rozrządu, rozrządy kompletne, pompy wody, paski klinowe, paski pomocnicze, świece żarowe, świece zapłonowe, popychacze, śruby, uszczelki głowicy i dekla zaworowego, miski olejowe, koła pasowe, koła zębate, intercoolery, silniki krokowe, czujniki: masy powietrza, wałka rozrządu, wału korbowego.
W trakcie napraw regenerujemy i wymieniamy: głowice, silniki, turbosprężarki, EGR, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe itd.

Obserwowany od dawna rozwój produkcji silników pod względem konstrukcyjnym i materiałowym, wymuszony jest często przez ekonomikę i normy ekologiczne. W wielu przypadkach nie zawsze idzie to w parze z tym, że nowe jednostki napędowe spalają mniej paliwa i są trwalsze. Jeśli pojawiają się nowinki konstrukcyjne to najczęściej w czerwcu w nowym roku modelowym. Oczekiwana przez Klientów niezawodność i trwałość, jako jedne z podstawowych wymagań stawianych silnikowi nie są ostatnimi czasy uzyskiwane. Słabsze materiały i duża ilość elektroniki, skracają żywotność i zwiększają ilość awarii. Jest oczywiste, że stałe serwisowanie auta zmniejsza prawdopodobieństwo awarii, jednak aby cieszyć się sprawnym autem użytkownik powinien stale oceniać pracę silnika.

Jest wiele symptomów jego złej pracy, które powinny wzbudzić niepokój właściciela: spadki mocy, ubytki płynu chłodniczego, dym z rury wydechowej, wzrost zużycia paliwa, problemy z uruchomieniem, niestabilna praca, gaśnie w czasie jazdy, gaśnie po uruchomieniu, przegrzewanie, wycieki oleju, olej w płynie chłodniczym itd. Nie każdy odgłos wydobywający się z silnika musi od razu wskazywać na poważna usterkę, ale nie będąc fachowcem trudno to samemu zdiagnozować. Nasi technicy zdiagnozują usterki i wraz z Klientem przeanalizują ewentualny problem z silnikiem i naprawy.

Należy pamiętać jak ważna jest wymiana rozrządu według zaleceń Forda. Jego awaria skutkuje kosztownymi naprawami, uszkodzeniami głowicy, tłoków, zaworów i często prowadzi do wymiany silnika. Ważny jest w tym przypadku przebieg samochodu, okres czasu pracy rozrządu i warunki eksploatacji samochodu, w miejskich cięższych warunkach lepiej wymienić wcześniej.

W każdym przypadku, gdy zaniepokoją Państwa symptomy złej pracy silnika jesteśmy zawsze do dyspozycji.