Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

W trakcie napraw elektromechanicznych i elektronicznych przeprowadzamy diagnostykę komputerową, kasujemy inspekcje serwisową, odczytujemy i kasujemy błędy, naprawiamy układy ABS, poduszek powietrznych i instalacje elektryczne, naprawiamy centralne zamki, elektryczne szyby i mechanizmy wycieraczek, naprawiamy rozruszniki i alternatory, naprawiamy wentylatory i nadmuchy klimatyzacji, wymieniamy czujniki temperatury i termostaty, wymieniamy cewki zapłonowe, przekaźniki, kopułki, przewody, przełączniki i regenerujemy przepustnice, naprawiamy układy sterowania silnikami benzynowymi, diesla i filtry cząstek stałych, montujemy czujniki parkingowe, alarmy, haki holownicze, blokady skrzyni biegów itd.

Kupujemy obecnie samochody w których elektronika spełnia bardzo wiele funkcji sterujących, co pociąga za sobą konieczność innego spojrzenia na ich eksploatację i naprawy. Przybywa elementów pojazdu które mogą ulec awarii. Z naszych doświadczeń wynika, że wielokrotnie zetknęliście się Państwo z awarią elektroniki która unieruchomiła samochód. Rozwinięta elektronika ma to do siebie, że w przypadku awarii informuje kierowcę o różnego rodzaju usterkach, poprzez kontrolki wyświetlane na desce rozdzielczej. Często się zdarza, ze Klienci dzwonią do nas aby się dowiedzieć co one oznaczają i czy mogą spowodować jakąś większą awarię. Oczywiście przez telefon niewiele da się ustalić, konieczny jest przyjazd do serwisu. Najczęściej w tym przypadku Klienci umawiają się, aby podłączyć auto pod komputer, co jest oczywiście konieczne, natomiast nie do końca świadczy o tym, że Klient zdaje sobie sprawę z tego, że może to być niewystarczające.

Spotykamy się na co dzień w rozmowach z Klientami z takim poglądem, że wystarczające jest podpięcie do komputera. Nie ukrywamy, że jest to pogląd, który najprawdopodobniej powstał wśród osób które nie mają zbyt wiele wspólnego z diagnostyką usterek. Oczywiście zdarzają się przypadki, że odczytany błąd daje się skasować, w przeciwnym przypadku gdy mamy do czynienia z błędem stałym auto wymaga szerszej diagnostyki i naprawy elektromechanicznej.

Nie można obecnie prawidłowo zdiagnozować usterki elektromechanicznej nie będąc do tego przygotowanym w postaci odpowiedniego sprzętu i wiedzy. Wielu Klientów oczekuje, że komputer diagnostyczny jak nawigacja wskaże usterkę, wydrukuje nazwę części którą trzeba wymienić lub w przypadku uszkodzonej instalacji elektrycznej pokaże miejsce w którym trzeba ją naprawić. Nic bardziej mylnego, gdyż komputery diagnostyczne w większości przypadków jedynie sygnalizują stosowanie określonych sposobów poszukiwania usterek i naprawy.

Dalszy ciąg pracochłonnej naprawy wykonuje diagnosta, który również w czasie jazdy musi pomierzyć bardzo liczne parametry nie tylko elektryczne, jak ciśnienia, podciśnienia, szczelność i drożność układów, oraz sprawdzić wiązki elektryczne.
Z tych powodów zanim podejmiecie Państwo decyzję o wymianie podzespołów elektromechanicznych warto umówić się na usługę trochę droższą i zrobić szerszą diagnostykę zapewniającą trafność naprawy, której nie mogą zapewnić warsztaty naprawiające metodą prób i błędów narażając Klienta na niepotrzebne koszta.

W każdym przypadku, gdy spotkają się Państwo z usterkami zapraszamy na diagnostykę komputerową.